Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česká Miss 2009

1. 3. 2009

Nejkrásnější dívkou pro rok 2009 byla v soutěži krásy Česká Miss zvolena Iveta Lutovská. Korunovala ji Miss Universe 2008 Venezuelanka Dayana Mendozová. Na druhém místě skončila a titul I. České Vicemiss získala Tereza Budková, titul II. České Vicemiss si pak odnesla Zina Šťovíčková. Vítězka obdržela finanční kontrakt v hodnotě miliónu korun, osobní automobil VW Golf, pronájem luxusního bytu a další hodnotné ceny.28. 2. 2009 22:34 - PRAHA

Nejdříve se dívky samy představily a poté se celá dvanáctka předvedla v extravagantních modelech od 12 renomovaných návrhářů. Po promenádě ve výjimečných modelech soutěžící odpovídaly stylem ano/ne na všetečné otázky moderátorů Saši a Václava Rašilovových.

Odpovědi na otázky mířené do politiky sice dívky evidentně většinou střílely od boku (třeba přímá volba prezidenta v podání Nicoly Minárikové či radar v ČR Kláry Rychtaříkové), ale ve výsledku nic nepokazily. Tereza Budková se naproti tomu nebála projevit svůj názor, že myšlenka adopce dětí homosexuálními páry se jí spíše nelíbí.

Nejistá Budková

Tereza Budková byla od začátku jednou z hlavních favoritek, ale působila velmi nervózně a zakřiknutě. Sebejistotu jí nedodávalo ani to, že vyhrávala jedno vedlejší ocenění za druhým. Zakřiknutost jí ostatně vytkla po přehlídce v extravagantních modelech i sama ředitelka soutěže Michaela Maláčová.

V kolekci plavek Aquila Aqualinea posléze dívky nastoupily před publikum, které na nich zvídavým pohledem hledalo sebemenší chybičky, nutno dodat, že povětšinou marně. Člen poroty a zpěvák skupiny No Name Igor Timko vyzvedl Ivetu Lutovskou, stejně jako režisér Milan Šteindler.

Šest dívek v průběhu večera vypadlo

Přehlídka v plavkách už se ovšem nepromítla do vyhlášení ankety Miss Internet, kterou se pro rok 2009 stala opět dívka číslo 10 Tereza Budková.

Krátce poté skončil večer pro šestici finalistek. Do tzv. superfinále totiž postoupila pouze šestice soutěžících - číslo 2 Zina Šťovíčková, číslo 4 Leona Grešáková, číslo 5 Nicola Mináriková, číslo 7 Iveta Lutovská, číslo 8 Tereza Šimsová a dívka s číslem 10 Tereza Budková.

Oživením nakupování ve shonu

Příjemným odreagováním byla speciální disciplína, během které musela každá z dívek ještě před finálovým večerem zkusit, jaké to je obléknout se rychle a poměrně levně. Za 45 minut a tři tisíce korun si dívky musely v obchodním centru vybrat oblečení i doplňky, ve kterých by strávily večírek po případném vítězství v soutěži. Tuto disciplínu zvládly podle Maláčové nejlépe Iveta Lutovská a Tereza Budková.

Šestice dívek se poté zapotila s profesionálními tanečníky. Maláčová se Šteindlerem pochválili Ivetu Lutovskou a Igor Timko preferoval Terezu Budkovou. Avšak ještě před samotným tipem poroty na vítězku, se celá dvanáctka dívek předvedla v luxusních šatech pocházejících z dílny přední české návrhářky Blanky Matragi. Přehlídce mezi hosty přihlížel i Václav Havel se svou chotí Dagmar.

Na závěr finálového večera vyslovila porota svůj tip, kterým byla právě dívka s číslem 7 Iveta Lutovská. Názoru porotců dali po chvíli za pravdu i diváci, kteří svými hlasy zvolili Lutovskou za novou Českou Miss. Během večera vystoupili například Dara Rolinc, skupina All X, Kamil Střihavka či Petr Bende.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář